Nauka zdalna 6-cio latki

mar 30, 2021

Witam Drodzy Rodzice. Dzień Dobry kochane dzieci. Dziękuję za przysłane prace z dnia wczorajszego. Wszystkie były bardzo piękne. Jesteście naprawdę bardzo pracowici. Korzystajcie również z pięknej pogody a podczas spacerów zaobserwujcie jak zmienia się przyroda wokół was. Czy widać już oznaki Wiosny?

Dzisiejsze zadania dla 6-cio latków

  1. Wiersz: przypomnij sobie treść wiersza o wiośnie słuchanego wczoraj. Można go jeszcze odtworzyć pod adresem: https://youtu.be/dEnCjkrCJ-Y
  2. Wymień nazwy pojazdów występujących w wierszu. Podziel ich nazwy na sylaby, zrób tyle podskoków, ile sylab ma nazwa pojazdu. Podobnie możecie się bawić, nazywając inne przedmioty z otoczenia.
  3. Przygotowanie do czytania: otwórz „Karty pracy” na stronie 68 i spróbuj przeczytać wyraz w górnym, prawym rogu strony. Jaką literą rozpoczyna się ten wyraz? Powiedz głośno inne słowa rozpoczynające się głoską „h”. Weź dowolną książkę lub gazetę i wyszukaj

w tekstach litery „h” i „H”.

  • Karty pracy: wykonaj zadania na s. 68 i 69.
  • Wyprawka: „Wiosenne kwiaty” – praca plastyczno-techniczna (W nr 37, s. 89).

Potrzebne będą: kubeczki po serkach lub jogurtach, mogą być takie, jakie dostaliście ode mnie w woreczkach z książkami, zielone słomki, zielony papier z konturami liści, plastelina, paczka ziela angielskiego oraz nożyczki. Stwórz przestrzenną formę kwiatów według obrazkowej instrukcji w Wyprawce.

  • Obserwacje przyrodnicze: wyjdź z rodzicami na spacer lub sam na swoje podwórko; jeśli masz lupę, weź ze sobą. Obserwuj z bliska elementy przyrody, które Cię zaciekawiły. Może uda Ci się wypatrzeć pierwsze oznaki wiosny? Zapamiętaj je.
Skip to content