Nauka zdalna 6-cio latki

9 kwietnia 2021

  1. Mowa: wybierz „w myślach” jedną porę roku, głośno powiedz, jaka pogoda jest charakterystyczna dla tej pory roku tak, żeby mama lub tata odgadli nazwę tej pory roku. Zamieńcie się rolami.
  2. Plastyka: wykonaj ilustrację do wybranej pory roku. Obrazek możesz namalować lub wykleić z kolorowego papieru i gazet.
  3. Puzzle obrazkowe: wykorzystaj wykonany wcześniej obrazek do zrobienia puzzli. Potnij go na 6 kawałków. Wymieszaj, a następnie ułóż puzzle. Gdy czynność ta wyda się za prosta, możesz każdy kawałek przeciąć jeszcze na pół i spróbować złożyć obrazek z mniejszych części.
  1. Zegar: odszukaj w domu wszystkie zegary (wiszące, stojące, na rękę, na urządzeniach w pokojach i kuchni). Policz je. Powiedz, ile jest zegarów wskazówkowych, a ile elektronicznych. Nazwij wszystkie cyfry i liczby na zegarze.  Odczytajcie wspólnie godzinę na zegarze wskazówkowym.
  2. Karty pracy: wykonaj zadania na stronach 80 i 81. Pracuj uważnie. (KP6.3 s. 80─81, zdjęcie)
  3. Kalendarz pogody: nie zapomnij o wypełnieniu kalendarza pogody.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content