Nauka zdalna 6-cio latki

2 kwietnia 2021

  1. Zakładanie hodowli: załóż z pomocą rodziców hodowlę rzeżuchy.

Będą potrzebne: nasiona rzeżuchy, słoiczki, papierowe ręczniki, plastikowe talerzyki, woda. Zalej w słoiczku nasiona rzeżuchy na kilka minut wodą, aby napęczniały, wyłóż talerzyk kilkoma warstwami ręcznika papierowego i zwilż je wodą, łyżką nakładaj na nie napęczniałe nasiona rzeżuchy. Pielęgnuj i obserwuj swoją hodowlę. Pamiętaj, że rzeżucha jest bardzo zdrowa, gdy urośnie, możesz dodać ją do wiosennych kanapek.

  • Mowa: naucz się na pamięć wiersza J. Brzechwy „Przyjście wiosny”.

Przyjście wiosny” – J. Brzechwa
Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
– przyjedzie pewnie furą…
Jeż się najeżył srodze:
-raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: -Ja nie wierzę,
przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: -Wiem coś o tym,
przyleci samolotem.
-Skąd znowu- rzekła sroka ja jej nie spuszczam z oka
i w zeszłym roku w maju
widziałam ją w tramwaju.
-Nieprawda! Wiosna zwykle
przyjeżdża motocyklem!
-A ja wam tu dowiodę,
że właśnie samochodem.
-Nieprawda, bo w karecie!
-W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
że płynie własną łódką!
A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty z nią się śpieszą,
już trawy przed nią rosną,
I szumią:- Witaj wiosno!

  • Plastyka: wykonaj portret Pani Wiosny dowolną techniką plastyczną.

Zabawy na dworze: wybierz się z rodzicami na przejażdżkę na hulajnodze lub zorganizujcie zawody np. jazda na czas, jazda po wyznaczonym torze, jazda slalomem.

Wykonaj ozdoby wielkanocne: koszyczek i kurczaczek. Zadania z wyprawki plastycznej strona 91 i 93 (zadania 38 i 39).

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content