Nauka zdalna 6-cio latki

kwi 14, 2021

  1. Mowa: opowiedz o swoim ulubionym programie telewizyjnym.
  2. Wiersz: posłuchaj wiersza S. Grochowiaka „Telewizor”.

Z telewizorem trzeba rozważnie,

Wybierać to, co naprawdę uczy.

Albo to, co śmieszy.

Masz bowiem w sobie własny ekran: wyobraźnię,

I ją to właśnie uczyń

Czarodziejką zwykłych rzeczy.

Dzbanek na stole, co światłami pryska,

Autobus w deszczu, lśniący niby okoń,

Smuga, którą zwełnia na niebie odrzutowiec…

To są również filmy, dziwne widowiska,

Naciesz nimi oko,

Innym to opowiedz.

Jedni cię obśmieją: „Sam widziałem… eee tam”,

Inni się zadziwią: „On chyba poeta”.

A tyś po prostu fajny jest chłopaczek,

Co lubi trochę mądrzej

Niż inni popatrzeć.

Stanisław Grochowiak

  1. O czym był wiersz? Jakich rad udzielał autor wiersza? Przed czym ostrzegał? Czy wiesz co to jest wyobraźnia?
  2. Pantomima: pobawcie się z domownikami w zabawę „Jak nie telewizor to co?”. Jedna osoba wymyśla propozycje spędzania wolnego czasu i pokazuje ją ruchami, gestem i mimiką, reszta domowników odgaduje. W zabawie zamieniacie się rolami, aż każdy przedstawi swój sposób spędzania wolnego czasu.
  3. Karty pracy: wykonaj zadania na s. 6 i 7. Czytaj wyrazy i zdania na głos. Dokonaj oceny swojej pracy, zaznaczając odpowiednią buźkę (KP4 s.6, 7).
  1. Ćwiczenia oddechowe: połóż na stole piłeczkę pingpongową, piórko lub inny przedmiot, który będzie się poruszał po dmuchnięciu na niego. Wyznacz start i metę. Dmuchaj na przedmiot, żeby doprowadzić go do mety. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

Praca techniczno-plastyczna: wykonaj robota z materiałów wtórnych. Przygotuj pudełka po herbacie, po butach, zakrętki od butelek, słoików, butelki plastikowe, talerzyki papierowe, rolki po papierze, kubeczki, foremki po jajkach, błyszczące papierki. Nazwij figurę geometryczną, jaką przypomina każdy przedmiot (koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt). Następnie wybierz materiały, z których zbudujesz robota. Poproś rodzica o pomoc w łączeniu poszczególnych elementów.

Jak zrobić robota na lekcję techniki? - Zapytaj.onet.pl -
Każdy robot może być zupełnie inny. Powodzenia.
Skip to content