Nauka zdalna 5-cio latki

kwi 14, 2021

  1. Zagadki dotykowe: zasłoń sobie oczy za pomocą chustki lub szalika i rozpoznaj za pomocą dotyku kilka przedmiotów teleinformatycznych (myszkę, telefon, laptop, tablet, klawiaturę, słuchawki). Dotykaj przedmiotów z zasłoniętymi oczami, opisuj, co czujesz i odgadnij, co to za przedmiot.
  2. Mowa: wyszukajcie w intrenecie ilustracje różnych robotów, dowiedzcie się , w jaki sposób są wykorzystywane na co dzień; porozmawiajcie o swoich skojarzeniach.

  1. Zabawa naśladowcza: poruszajcie się jak roboty. Po woli podnoście ręce, róbcie przerwy między każdym krokiem. Wykonujcie kanciaste ruchy do przodu i do tyłu.
  2. Karta pracy: pokoloruj diagram według wzoru; wykonaj pozostałe zadania na s. 5. (KP5.4 s. 5)
  1. Praca techniczno-plastyczna: wykonaj robota z materiałów wtórnych. Przygotuj pudełka po herbacie, po butach, zakrętki od butelek, słoików, butelki plastikowe, talerzyki papierowe, rolki po papierze, kubeczki, foremki po jajkach, błyszczące papierki.  Nazwij figurę geometryczną, jaką przypomina każdy przedmiot (koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt). Następnie wybierz materiały, z których  zbudujesz robota. Poproś rodzica o pomoc w łączeniu poszczególnych elementów.
Jak zrobić robota na lekcję techniki? - Zapytaj.onet.pl -

Każdy robot może być inny. To tylko jedna z propozycji. Nie trzeba się sugerować tym obrazkiem. Powodzenia.

Skip to content