Nauka zdalna 5-cio latki

7 kwietnia 2021

  1. Ćwiczenie aparatu mowy: powtórz pięć razy zaklęcia, które przyspieszą przyjście wiosny:

– Lelum Polelum

– Mele Pete De

– Ente Dente

– Tele Dele

  • Mowa: porozmawiajcie o swoich skojarzeniach związanych z wiosną. Dokończcie zdanie: Wiosna kojarzy mi się z … .
  • Internet: obejrzyjcie w internecie wiosenne kwiaty (krokusy, bratki, pierwiosnki, żonkile, tulipany).
Obraz Krokusy w ogrodzie. Fioletowe i żółte. Pierwsze wiosenne kwiaty.,  fototapeta na ścianę - BajeczneObrazy.pl
Bratki Zdjecia - Pobierz darmowe obrazy
Pierwiosnki Zdjecia - Pobierz darmowe obrazy
Narcyz Żonkil Tulipan - Poradnik Ogrodowy #3 - Co wybrać do ogrodu - YouTube
Tulipany, wiosna, ogród, czerwony, pole. Sezonowy, ogród, kasownik,  pionowy, wizerunek, wiosna, ognisko, shining., pole, | CanStock
  • i dowiedzcie się, które z nich wyrastają z cebuli, a które z nasion. Jeśli możecie, to obejrzyjcie je w okolicznych ogródkach lub w sklepie ogrodniczym. Wskażcie elementy rośliny cebulowej: cebula, łodyga, liście, pąk, kwiat.
  • Ćwiczenie ruchowe: stań prosto i wespnij się na palcach z jednoczesnym uniesieniem rąk nad głowę. Następnie wykonaj przysiad, obejmując rękami kolana. Ćwiczenie powtórz trzy razy.
  • Karta pracy: wykonaj zadania na s. 50 (KP5.3 s. 50). Obejrzyjcie obrazkową instrukcję i załóżcie własną hodowlę rzeżuchy. Obserwujcie jej wzrost.
  • Zabawa matematyczna: przygotuj dwie kartki w różnych kolorach, wytnij po śladzie kwiaty

z dużej karty grafomotorycznej z Wyprawki. Na jednej kartce ułóż 2 kwiatki, a na drugiej 5. Przelicz je i wskaż, gdzie jest więcej. Następnie dołóż tyle kwiatków, aby na obu kartkach było tyle samo elementów. Zabierz z jednej kartki 4 elementy i połóż je do drugiej. Przelicz, ile jest elementów na każdej kartce. Wskaż, gdzie jest mniej, a gdzie więcej (W. s. 153-154).

Inne artykuły z tej kategorii:

Dla mamusi i tatusia.

Dla mamusi i tatusia.

Droga Mamo!Dziękuję za każdy spędzonywspólnie z Tobą dzień,za pokazywanie mi świata,za uczenie bycia odważnym,wolnym i otwartym na innych.Kocham Cię za wszystkoi na zawsze!

czytaj dalej
INFORMACJA!!!

INFORMACJA!!!

INFORMACJA !!! DNIA 03.06.22 ( piątek) O GODZINIE 16:00 „ZUCHY”  ( STARSZACY) ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE ( w zakończeniu uczestniczy cała grupa). POŻEGNANIE STARSZAKÓW BEZ POCZĘSTUNKU. ( Wkrótce spotkamy się wszyscy na pikniku przedszkolnym) Pozdrawiam Kinga...

czytaj dalej
Dzień wirusoochrony w grupie Zuchów

Dzień wirusoochrony w grupie Zuchów

Dnia 11.03.2022 odbyły się zajęcia z wirusoochrony. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych, praktycznych, teoretycznych i plastycznych. Dzieci układają puzzle z pociętego obrazka O to chyba wirus Globalnie odczytujemy wyraz będący rozwiązaniem zagadki...

czytaj dalej
Skip to content