Nauczanie zdalne 6-cio latki

1 kwietnia 2021

  1. Mowa: wiosenne kwiaty. Podaj nazwy kwiatów rozpoczynających się daną literą: „s” jak … (sasanka), „p” jak… (przebiśnieg), „h” jak… (hiacynt), „b” jak…(bratek), „k” jak… (konwalia). Powtarzajcie kilka razy nazwy wiosennych kwiatów, wysłuchując jaka głoska jest na końcu; można podzielić nazwy na sylaby i głoski.
  2. Plastyka: „Konwaliowy bukiecik” – kolejne etapy wykonania pracy:

– malowanie tacki niebieskim kolorem – tło obrazka;

– pomalowanie połówek makaronu w kształcie kokardek białą farbą;

– w czasie schnięcia pomalowanych elementów rysowanie długich liści konwaliowych i łodyżki na zielonym papierze (można skorzystać z szablonu do obrysowania);

– wycinanie liści i łodyżek po narysowanym konturze;

– przyklejanie łodyżek do tacki i dwóch liści po obu stronach łodyżki; 

– układanie kielichów konwalii z makaronu wzdłuż łodyżki i przyklejanie wikolem;

– pozostawienie prac na stolikach, aby klej dobrze związał i wysechł.

konwalie - praca plastyczna
  • Matematyka: wykonaj zadania w „Kartach pracy”, rozwiąż działania matematyczne – dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. (KP3 s. 72–73)
  • Gimnastyka: wyznacz na podłodze linię startu i mety, rywalizuj z rodzicami w wyścigach:

– wyścig nr 1: toczenie piłki po podłodze,

– wyścig nr 2: przechodzenie stopa za stopą,

– wyścig nr 3: skoki na jednej nodze. Dla utrudnienia możecie ustawić slalom

np. z zabawek.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content