Nauczanie zdalne 5-cio latki

kwi 1, 2021

  1. Obejrzyjcie ilustracje przedstawiające ptaki powracające do Polski na wiosnę: żurawie (w lutym – marcu),
  1. skowronki (w lutym),
  1. bociany (pod koniec marca),
  1. jaskółki (w kwietniu, maju).
  1. Spróbujcie odszukać, jak wyglądają ich gniazda i gdzie są zakładane. Porównajcie ich wielkość i budowę.
  2. Karta pracy: obejrzyj ilustracje i wykonaj zadania na s. 51 (KP5.3 s. 51).
  3. Zabawa ruchowa: włączcie dowolną piosenkę o wiośnie; przy jej dźwiękach naśladujcie bociany lub żurawie machające dużymi skrzydłami – ramionami. Na pauzę w muzyce wylądujcie w gniazdach i przyjmijcie pozycję kuczną. Zabawę powtórzcie kilka razy.
  4. Zabawa matematyczna: zaproś rodzica i wypchnij z Wyprawki kolorowe kółka (s. 79); zachowajcie je, będą jeszcze potrzebne. Zagrajcie: jedno z was „kuka” lub „ćwierka”, naśladując ptaka, dowolną ilość razy w zakresie 15, a drugie wykłada tyle kółek, ile usłyszało dźwięków. Zabawę powtórzcie kilka razy, zamieniając się rolami. W czasie gry możecie zdobywać punkty. Wygrywa osoba, która zdobędzie więcej punktów w ustalonym czasie. (W. s. 79).
  5. Doskonalenie analizatora wzrokowego: wspólnie ułóżcie wzory (kwiatek, literę, liczbę) z wypchniętych wcześniej kółek z Wyprawki. Spróbujcie ułożyć własne propozycje.

Gimnastyka: powtórz ćwiczenia z poniedziałku.

Skip to content