Na sygnał

27 marca 2020

Witam, dziś z rana zapraszam Krasnale wraz z rodzicami do zabawy ruchowej z wykorzystaniem sygnału dźwiękowego.

Reagowanie na sygnał rozwija koncentrację i uwagę słuchową. Dziecko uczy się także przestrzegania reguł w zabawie. Wprowadzając wskazywanie palcem, uczymy odczytywania kierunku wskazywania – ważnego elementu umiejętności dzielenia uwagi.

Co przygotować?

Dzwoneczek lub inny instrument, dwie podkładki (lub dywaniki łazienkowe).

Jak się bawić?

Rodzic dzwoni dzwoneczkiem, biegając razem z dzieckiem. Kiedy przestaje wydawać dźwięk, należy się zatrzymać i zająć miejsce na podkładce. Po jakimś czasie następuje zmiana: dziecko dzwoni i daje sygnał do zatrzymania się.

Mała zmiana

>Używamy innego instrumentu (bębenka, grzechotki, tamburyna)

>Wprowadzamy dwa rodzaje miejsc do zatrzymywania się. Gdy muzyka przestaje grac, dziecko patrzy, które miejsce wskazuje mu dorosły.

>Osoba, która gra, siedzi na wyznaczonym miejscu. Dziecko biega samo i reaguje tylko na dźwięk.

W tym ćwiczeniu istotne jest nauczenie dziecka reagowania na sygnał powodujący przerwanie gry. Stopniowo wycofujemy wsparcie, aby dziecko samodzielnie przestrzegało reguły.

Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content