Marzanna, zimowa panna

23 marca 2020

Drodzy Rodzice aby pożegnać Marzannę , nauczmy się rymowanek. Nauka rymowanek D. Kossakowskiej

1. Marzanno, Marzanno, zimowa panno,my cię nie lubimy, do wody wrzucimy.

2.Uciekaj Marzanno za góry, za lasy my już czekamy na wiosenne czasy.

3.Brzydką kukłę tutaj mamy,na piękną wiosnę czekamy.

4.Przychodź wiosno przychodź,kukłę już topimy.Dla ciebie miejsce robimy.

Dzieci powtarzają rytmicznie słowa rymowanek za rodzicem.

Zabawa oddechowa pt. ”Bańki mydlane”

Dziecko puszcza ”Bańki mydlane” wykonując wdech nosem i wydech ustami. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Inne artykuły z tej kategorii:

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami

Szanowni Rodzice, dnia 07.09.2021 (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie w grupie Zuchów. W związku z panującymi restrykcjami prosimy o przybycie jednego rodzica/opiekuna dziecka oraz przypominamy o obowiązku posiadania maseczki. Na zebraniu będą poruszone...

czytaj dalej
Na placu zabaw.

Na placu zabaw.

Byliśmy na spacerze w parku. Jest tam plac zabaw inny niż na naszym podwórku, więc dzieci chętnie skorzystały ze znajdujących się tam sprzętów: kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się.... Dzieci bawiły się bezpiecznie i zadowolone wróciły do...

czytaj dalej
Skip to content