Marcowe słoneczko

24 marca 2020

Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

Znalezione obrazy dla zapytania: marcowe słoneczko obrazek

Drodzy Rodzice, kochane dzieci, jesteście gotowe ? Dzisiaj poćwiczymy sobie. To zaczynamy:

Jestem chmurką – zabawa ruchowa z rymowanką.

 Zabawę rozpoczyna rodzic, stojąc w środku kręgu.

 Rodzic: Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy obrót, ja i ty. Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy podskok, ja i ty. Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy młynek (rękoma), ja i ty. Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy przysiad, ja i ty .Przy powtórzeniu zabawy rolę rodzica przejmuje dziecko.

Zabawa ożywiająca „Słońce, deszcz”

Rodzic podaje  hasła:

 Marcowa pogoda

– słońce – dzieci przemieszczają się po sali podskakując z nogi na nogę,

– deszcz – dzieci zatrzymują się z ramion tworząc parasolkę nad głową.

Czas trwania zabawy około 2 minut.

Zabawa „Wycieraczki”

Dzieci w leżeniu tyłem (na plecach), ramiona wyprostowane uniesione w kierunku sufitu będą imitować wycieraczki samochodowe (ręce będą pracować w tę samą stronę) potem wycieraczki autobusowe (ręce będą rozchodzić się na boki i łączyć w górze). Rodzic podaje hasła:- pada kapuśniaczek –  wycieraczki pracują powoli,- ulewa – wycieraczki pracują szybko .Zabawa jak wyżej tylko pracują nogi.

Jestem wiatrem – zabawa bieżna. Dzieci stoją w luźnej gromadzie, a na hasło rodzica: „wiatr” rozbiegają się na przestrzeni określonej przez rodzica, na hasło „słońce” dzieci zatrzymują się z rękoma uniesionymi ku górze, jak „świeci słońce”. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content