Literka „G”

20 marca 2020

„Ulubiony garnek” – wprowadzenie litery „g”, „G” na podstawie wyrazu „garnek” –

„Ulubiony garnek” – opowiadanie Doroty Kossakowskiej

Mama Agaty jest wspaniałą kucharką. Przygotowuje swojej rodzinie pyszne potrawy. Agata często pomaga mamie. Wspólnie wymyślają smaczne dania. Dzisiaj Agata i jej mama przygotowują na obiad kotlety. Wszystkie składniki są już połączone. Teraz trzeba uformować kotlety i usmażyć je. Na obiad będzie też zupa. Mam ugotuje ją w swoim ulubionym garnku. Agata mówi, że z tego garnka wychodzą najsmaczniejsze zupy. Chociaż wie, że smak zupy to zasługa mamy. Ale może garnek trochę w tym pomaga.

Rozmowa na temat opowiadania:

Jaką kucharką jest mama Agaty?

Kto pomaga mamie w przygotowaniu potraw?

Co dzisiaj przygotowują na obiad Agata i jej mama?

Co oprócz kotletów będzie jeszcze na obiad?

W czym mama ugotuje zupę?

Jakie potrawy wychodzą z ulubionego garnka mamy?

Czyją zasługą są smaczne potrawy?

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content