Laurka dla babci i dziadka.

sty 19, 2022

Witam serdeczni.

Robiliśmy już broszki dla babci i dziadka, a dzisiaj zapraszam Was do zrobienia laurek.

Proszę przygotować dwie kartki A4, farbę w kolorze zielonym i czerwonym, pędzelek, wstążeczkę, małe wycięte serduszka, klej, paseczki papieru z napisem, no i oczywiście chęć do pracy: KOCHANEJ BABCI, KOCHANEMU DZIADKOWI. Teraz możemy przystąpić do pracy. Kartkę zginamy na połowę.

Smarujemy rączkę dziecka czerwoną farbą i odbijamy na środku kartek – to jest nasz kwiatek, następnie zieloną farbą pomagamy dziecku namalować łodyżkę i listki. Po wyschnięciu farby na łodygę naklejamy kokardkę. Następnie dziecko nakleja małe serduszka na kartkę i na końcu przyklejamy napis. Laurki są gotowe. Teraz możemy je odłożyć w bezpieczne miejsce i wręczyć babci oraz dziadkowi w dniu ich święta.

Spróbujcie się nauczyć także wierszyka dla babci i dziadka, który możecie powiedzieć wręczając prezenty.

Niechaj dziadzio z babunią, tak nam długo żyją,

póki komar i mucha morza nie wypiją.

A ty mucho, ty komarze pijcie wodę powoli,

niech się dziadek i babcia nażyją do woli.