Kropelka

26 marca 2020

Witam w piękny słoneczny dzień. Dziś naszym tematem przewodnim będą krople deszczu.

Zachęcam do posłuchania piosenki o kropelkach.

Muzolaki (sł. Agnieszka Kopacz; muz. Agnieszka Kopacz, Piotr Belak) : Kap! Kap! Z nieba leci woda Kap! Kap! Weź parasol, weź. Kap! Kap! Jesienna pogoda. Ciesz się, ciesz! Pierwsza kropelka, druga kropelka, trzecia kropelka. Chyba idzie deszcz! Kap! Kap! Na nogach kalosze. Kap! Kap! W wodzie cały świat. Kap! Kap! Do kałuży wskoczę: Chlap! Chlap! Chlap! Pierwsza kropelka, druga kropelka, trzecia kropelka. Chyba idzie deszcz! 3. Kap! Kap! Choć jesienią szaro. Kap! Kap! Nie nudzimy się. Kap! Kap! Dziś w jesienne dźwięki Wsłucham się. Pierwsza kropelka, druga kropelka, trzecia kropelka. Chyba idzie deszcz!

„Jak wędrują krople wody?” – Opowiadanie

Krople wody spokojnie pływają w oceanach, morzach, rzekach i jeziorach. Kiedy robi się ciepło, krople rozpoczynają swoją wędrówkę. Mocno grzejące promienie słoneczne powodują, że woda przemienia się w parę wodną i przedostaje się do atmosfery. Wysoko, połączona para wodna tworzy chmury. na tych chmurach skraplająca się para wodna wędruje nad ziemią. Jest to czas, kiedy krople wody rosną i stają się coraz cięższe. Aż przychodzi taki moment, gdy krople spadają na zie-mię w postaci deszczu. Kiedy jest mróz krople zmieniają się w płatki śniegu. Mogą też zmienić się w grad. Krople wody, które spadną na ziemie, wsiąkają w nią. Przeciskają się różnymi szczelinami. Jeżeli wody jest dużo, mogą utworzyć się strumienie, które wypłyną na powierzchnię ziemi w postaci źródła. Spływające z gór strumienie tworzą rzekę, która wpada do morza. A kiedy przygrzeje słońce, krople znowu rozpoczną swoją wędrówkę.

Drodzy Rodzice zapytajcie dzieci do czego potrzebna jest woda i dlaczego odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu.

Kolejnym zadaniem będzie opowiedzenie przez dziecko na podstawie obrazka jak krąży woda w przyrodzie , a następnie proszę o połączenie ze sobą takich samych wyrazów.

Inne artykuły z tej kategorii:

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami

Szanowni Rodzice, dnia 07.09.2021 (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie w grupie Zuchów. W związku z panującymi restrykcjami prosimy o przybycie jednego rodzica/opiekuna dziecka oraz przypominamy o obowiązku posiadania maseczki. Na zebraniu będą poruszone...

czytaj dalej
Na placu zabaw.

Na placu zabaw.

Byliśmy na spacerze w parku. Jest tam plac zabaw inny niż na naszym podwórku, więc dzieci chętnie skorzystały ze znajdujących się tam sprzętów: kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się.... Dzieci bawiły się bezpiecznie i zadowolone wróciły do...

czytaj dalej
Skip to content