Kolorowa gimnastyka

dzieci pokazujące ćwiczenia gimnastyczne

2 kwietnia 2020

Za oknem wiosna, słonko świeci, robi się coraz cieplej, a my niestety musimy pozostać w swoich domach. Zapraszamy więc na małą porcję ruchu.

Dzięki tej zabawie dziecko uczy się odczytywania symboli. Zabawa przypomina posługiwanie się szyfrem – pokazuje, jak odnajdywać i łączyć informacje, aby móc wykonać zadanie.

Co przygotować?

Planszę ze schematycznie narysowanymi postaciami wykonującymi różne ćwiczenia ruchowe (każda postać narysowana innym kolorem), kolorowe karteczki lub żetony (w tych samych kolorach), worek do losowania.

Jak się bawić?

Wrzucamy do worka kolorowe karteczki lub żetony. Dorosły i dziecko losują je na zmianę. Następnie na zawieszonej na ścianie lub położonej obok planszy sprawdzamy, które ćwiczenie jest w kolorze odpowiadającym wylosowanemu. Wykonujemy to ćwiczenie.

Mała zmiana

>Zamiast kolorów możemy wprowadzić kształty – ćwiczenia przedstawione w figurach geometrycznych. Po wylosowaniu figury dziecko szuka, która postać jest narysowana w trójkącie, która w kole itd.

>Zamiast jednej planszy możemy rozwiesić kolorowe obrazki z ćwiczeniami w całym pokoju. Po wylosowaniu koloru należy najpierw odnaleźć obrazek, a dopiero później wykonać ćwiczenie.

Pamiętajmy, aby przestrzegać reguł gry. Zaczynamy od najprostszej wersji, tłumaczymy i pokazujemy dziecku, na czym polegają zasady gry. Pozwól dziecku zobaczyć, że chciałeś wylosować inne ćwiczenie, ale akceptujesz to, które ci się trafiło.

Więc do dzieła – udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content