Język angielski „Zuchy” – październik (tydzień 1,2)

flaga Wielkiej Brytanii

5 października 2021

Temat: „In preschool” (W przedszkolu)

  • piosenka „Hello”
  • nauka słownictwa: w przedszkolu
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, memory
  • powtórzenie English Play Box 2, Rozdział 2  – W przedszkolu
  • bajka utrwalająca i poszerzająca słownictwo oraz wyrażenia związane z przyborami szkolnymi – „Pocoyo Goes to School”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „ZUCHY”! – Witajcie „Zuchy”!

1.Let’s sing s song. (Zaśpiewajmy piosenkę.)

2. In preschool – vocabulary. (W przedszkolu – słownictwo.)

3. Practise. (Poćwicz.)

4. Play memory. (Zagraj w memory.)

5. English Play Box 2, Rozdział 2 – W przedszkolu.

Zapraszam dzieci do wizyty w zamku czarodzieja z rozdziału 2 z naszej książki „English Play Box 2” .Po zalogowaniu się, proszę wejść na „English Play Box 2”, rozdział 2 – W przedszkolu. Dzieci przypomną sobie piosenkę, rymowankę i opowiadanie. Dodatkowo mogą zagrać w wiele interaktywnych gier i zabaw.

6.Watch and listen. (Obejrzyj i posłuchaj.)

Extra vocabulary (Dodatkowe słownictwo): notebook (zeszyt), computer (komputer), suitcase (walizka), rectangle (prostokąt), clock (zegar), backpack (plecak).

Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

14.01.22 Dzień Pluszowego Misia

14.01.22 Dzień Pluszowego Misia

W piątkowy dzień grupie Zuchów był Dzień Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swojego kochanego pluszaczka. Dzieci wspaniale się bawiły, tańczyły, ćwiczyły pamięć wzrokową, refleks w zajęciach ruchowych, poznawały bajki i opowiadania z głównymi bohaterami...

czytaj dalej
Uczymy się wierszyków

Uczymy się wierszyków

Dziś mojej babci życzenia złożę, w wiązankę kwiatów życzenia włożę i wiem że bardzo będzie się cieszyć, kiedy zobaczy, że do niej spieszę. Moja babunia najlepsza w świecie, wszystkim Wam powiem bo wy nie wiecie. Ja babcię kocham, ściskam za szyję, niech będzie zdrowa...

czytaj dalej
Uczymy się piosenki

Uczymy się piosenki

Kiedy babcia była mała to sukienkę I fartuszek krótki miła, małe nóżki chude rączki i lubiła jeść cukierki oraz pączki. I co i co że babcia nam wyrosła, że lat ma trochę więcej niż ja i brat i siostra I co i co to ważne, że mam babcie, że bardzo kocham ją i śpiewać...

czytaj dalej
Skip to content