Język angielski „Zuchy” – marzec (tydzień 4)

mar 20, 2023

Flaga Zjednoczonego Króleswa Wielkiej Brytanii i Irlandii północnej, napis w języku angielskim English Play Area

Temat: „My favourite fruit” (Mój ulubiony owoc)

• przypomnienie słownictwa
  • wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'I like apples’
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności.

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO „ZUSZKI”! – Witajcie „Zuszki”!

1.Look at the pictures, listen and repeat. (Spójrz na obrazki, posłuchaj i powtórz)

2. Do you remember the words? (Czy pamiętasz słowa?)

Practise. (Poćwicz)

3. Listen and sing. (Posłuchaj i zaśpiewaj)

4. Let’s check your memory now. (Sprawdźmy waszą pamięć.)

5. Propozycja zabawy „Jumping line” – narysuj owoce, które poznaliśmy, każdy na osobnej kartce. Rozciągnij na podłodze np. sznurek lub szalik. Ułóż obrazki po obu stronach 'liny’ w pewnych odległościach. Możesz samodzielnie nazywać obrazek do którego skaczesz, lub poproś mamę/tatę o nazywanie owoców, do których musisz przeskoczyć. (Bawimy sie tak czasami na zajęciach – mam nadzieję, że dzieci pamiętają jak przygotować i przeprowadzić zabawę)

Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.