Język angielski „Zuchy” – maj (tydzień 4)

flaga Wielkiej Brytanii

24 maja 2022

Temat: „Days of the week” (Dni tygodnia)

  • piosenka „Spring”
  • nauka nazw dni tygodnia
  • piosenka „Days of the week”
  • wykonanie ćwiczeń: układanie w kolejności
  • propozycje zabaw

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „ZUCHY”! – Witajcie „Zuchy”!

  1. Let’s sing a song. (Zaśpiewaj piosenkę)

2. Learn the days of the week. (Naucz się dni tygodnia.)

3. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

3. Put the names of the days in the correct order. (Ułóż nazwy dni tygodnia w poprawnej kolejności.)

4. Propozycja zabawy: siadamy w kole np. z rodzicami i rodzeństwem, podajemy sobie piłkę i mówimy nazwy dni tygodnia. Ten, kto powie „Sunday” (niedziela), musi jak najszybciej obiec koło i wrócić na miejsce. Pozostałe osoby głośno liczą (w czasie zajęć koło jest dość duże i należy zdążyć zanim doliczymy do 7 – tyle ile jest dni tygodnia).

Jeżeli nie mamy możliwości zabawy w kole, można pobawić się w parach: jedna osoba mówi nazwy dni tygodnia np. „Monday, Tuesday, Wednesday” i robi pauzę, druga osoba musi kontynuować np. „Thursday, Friday” i robi pauzę, pierwsza osoba mówi dalej np. „Saturday” i druga osoba kończy „Sunday”. Pauzę mozna robić w dowolnym momencie – partner musi uważnie słuchać, żeby kontynuować zabawę.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski „Zuchy” – maj (tydzień 4)

Język angielski „Zuchy” – maj (tydzień 4)

Temat: "The Very Hungry Caterpillar" 1 (Bardzo Głodna gąsienica 1) piosenka "Days of the week" Reader's Corner - "The Very Hungry Caterpillar" 1 (przypomnienie poznanego słownictwa i nauka nowego; wysłuchanie i obejrzenie historyjki E. Carle "The Very Hungry...

czytaj dalej
Język angielski  „Zuchy” – maj (tydzień 3)

Język angielski „Zuchy” – maj (tydzień 3)

Temat: "Insects and bugs - revision" (Owady i robaczki- powtórzenie) piosenka: "Hello" przypomnienie słownictwa: owady i robaczki (poznane w zeszłym roku) wykonanie ćwiczeć: zapamiętywanie, łączenie, piosenka "Walking, walking" (Instrukcje zamieszczam również w języku...

czytaj dalej
Ważne informacje !!!

Ważne informacje !!!

26.05.2022 ( czwartek) Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu były ubrane elegancko. Dziękuję Kinga Pliczko 30.05.22 ( poniedziałek) Wyjazd do Radzionkowa na przedstawienie „ Lampa Aladyna” koszt 37 zł od dziecka. Proszę o wpisywanie się na listę zgód, która jest na...

czytaj dalej
Skip to content