Język angielski „Zuchy” – luty (tydzień 3)

flaga Wielkiej Brytanii

20 lutego 2021

Temat: „I like ice cream” (Lubię lody.)

  • przypomnienie słownictwa jedzenie – memory
  • nauka nowego słownictwa związanego z jedzeniem
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, rozumnienie ze sluchu, memory
  • piosenka „Fruit juice” (TPR)

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „ZUCHY”! – Witajcie „Zuchy”!

1. Play the 'Food Memory” (Zagraj w memory – jedzenie.)

2. Look at the pictures, listen and repeat. (Spójrz na obrazki, posłuchaj i powtórz)

3. Do you remember the words? (Czy pamiętasz słowa?)

Practise. (Poćwicz)

4. Listen and sing. (Posłuchaj i zaśpiewaj)

5. Do you like broccoli? (Czy lubisz brokuły?)

Yes, I do. (Tak lubię.) 👍

No, I don’t. (Nie nie lubię.) 👎

Spójrz na dziewczyki, jedna pokazuje kciuk w górę, to znaczy, że lubi jakieś jedzenie. Druga pokazuje kciuk w dół, to znaczy, że nie lubi jakiegoś jedzenia. Na pierwszym obrazku kliknij głośniczek i posłuchaj pytania i odpowiedzi. Następnie przeciągnij odpowiedni obrazek na dziewczynkę z kciukiem do góry, lub na dziewczynkę z kciukiem w dół. Kliknij niebieski przycisk z napisem „Sprawdź” i zobacz czy dostałeś punkt. Jeśli nie, kliknij przycisk „Powtórz” i spróbuj jeszcze raz. Strzałkami na dole przejdź do następnego obrazka. Od razu usłyszysz pytanie. Ponownie przeciągnij obrazek z jedzeniem w odpowiednie miejsce. Na ostatniej planszy zobaczysz swoje wyniki. Powodzenia!

6. Play memory. (Zagraj w memory)

7. What is it? (Co to jest?)

Spójrz na obrazek, powiedz po angielsku co kryje się za zielonym tłem. Przejdź do następnego slajdu i sprawdź czy twoja odpowiedź była poprawna.

8. Play the game „Random wheel – food?”. (Zagraj w grę „Co wypadnie na kole? ” )

Kliknij „SPIN” i zakręć kołem, kiedy strzałka pokaże obrazek z jedzeniem nazwij go po angielsku. Jeśli pamietasz nazwę i dobrze odpowiesz możesz kilknąć „ELIMINATE” (obrazek zniknie z koła). Jeśli nie pamiętasz, lub odpowiedź była błędna, kliknij „RESUME”.

9. It’s time to play . Listen, sing and dance. (Pora się pobawić Słuchaj, śpiewaj i tańcz.)

Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

UDANYCH WAKACJI!

UDANYCH WAKACJI!

Drodzy Rodzice! Dziękuje Wam za wspólnie spędzony rok, współpracę, pomoc i zaangażowanie na rzecz przedszkola oraz wkład pracy włożony w edukację zdalną waszych pociech. Życzę, byście w tych letnich, wakacyjnych miesiącach znaleźli chwilę na rodzinny wypoczynek, na...

czytaj dalej
WAKACYJNY BAL!

WAKACYJNY BAL!

Dnia 25 czerwca 2021r. ZUCHY I STARSZACY pożegnali przedszkole nietypowo, bo WAKACYJNYM BALEM. Były  tańce, konkursy i wesoła zabawa, a na koniec dla ochłody pyszne i smaczne lody, każdy mógł wybrać swój ulubiony smak. Tego dnia na każdej buzi gościł uśmiech... To był...

czytaj dalej
DZIEŃ TATY!

DZIEŃ TATY!

Od Ciebie chcę się uczyć tego, jakim człowiekiem będę jutro. Wszystkiego najlepszego w dniu Twojego Święta TATO życzą ZUCHY.

czytaj dalej
Skip to content