Język angielski „Starszacy” – październik (tydzień 3,4)

flaga Wielkiej Brytanii

23 października 2020

Temat: „My family” – (Moja rodzina)

  • piosenka: „Hello”
  • powtórzenie słownictwa: rodzina i części twarzy
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, memory
  • „English Play Box 3” Rozdział 3 – Moja rodzina

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing a song. (Zaśpiewaj piosenkę.)

2. My family – vocabulary. (Moja rodzina – słownictwo.)

3. Practise. (Poćwicz.)

4. Play memory. (Zagraj w memory.)

5. My face – vocabulary. (Moja twarz- słownictwo.)

6. Practise. (Poćwicz.)

7. Play memory. (Zagraj w memory.)

8. English Play Box 3 Rozdział 3 – Moja rodzina.

Zapraszam dzieci do obejrzenia historyjki o poszukiwaniu taty z rozdziału 3 z naszej książki „English Play Box 3” . Po zalogowaniu się, proszę wejść na „English Play Box 3”, rozdział 3 – Moja rodzina. Dzieci przypomną sobie piosenkę, rymowankę i opowiadanie. Dodatkowo mogą zagrać w wiele interaktywnych gier i zabaw.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content