Język angielski „Starszacy” – luty (tydzień 3)

flaga Wielkiej Brytanii

20 lutego 2021

Temat: „My menu” (Moje menu)

  • powtórzenie piosenki „Dni tygodnia”
  • powtórzenie słownictwa zwiazanego z jedzeniem – memory
  • opowiadanie „Steve and Maggie – menu” (WOW TV) – przypomnienie
  • wykonanie własnego jadłospisu

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

2. Do you remember the new food vocabulary? (Czy pamiętasz nowe słownictwo zwiazane z jedzeniem?)

Play memory. (Zagraj w memory)

3. Watch the story again. (Obejrzyj ponownie historyjkę)

4. Make your menu. (Zrób swój jadłospis)

Wydrukuj gotowe karty z jedzeniem i jadłospis, lub narysuj swoje menu na cały tydzień. Na menu są wypisane dni tygodnia oraz posiłki: „breakfast” (śniadanie) , „lunch” (obiad/posiłek jedzony koło południa)i „dinner”(obiad, późny obiad lub kolacja). Gotowy jadłospis przynieś do przedszkola (kiedy zaczną się zajęcia) wspólnie opowiemy sobie co wybraliście do waszych jadłospisów.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content