Język angielski „Starszacy” – luty (tydzień 1)

flaga Wielkiej Brytanii

6 lutego 2021

Temat: „Do you like…?” (Czy lubisz…?)

  • przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem, które dzieci poznały w poprzednich latach
  • wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Do you like broccoli ice cream?’
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie
  • propozycja zabawy z piłką

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1.Look at the pictures, listen and repeat. (Spójrz na obrazki, posłuchaj i powtórz)

2. Do you remember the words? (Czy pamiętasz słowa?)

Practise. (Poćwicz)

3. Listen and sing. (Posłuchaj i zaśpiewaj)

Listen to different versions of this song on You Tube. (Posłuchaj różnych wersji tej piosenki na You Tube.)

4. Propozycja zabawy:

Można bawić się we dwie lub więcej osób. Rzucamy do wybranej osoby piłkę zadając pytanie: 'Do you like…? – wymyślamy różne, czasem dziwne połączenia np. chocolate pizza lub cheese ice cream. Osoba, która łapie piłkę odpowiada: „Yes, I do.’ lub 'No, I don’t’. Następnie rzuca piłkę do innej osoby i zadaje swoje pytanie. Dzieci wymyślają zwykle zaskakujące połączenia i o dziwo odpowiadaja, że je lubią.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content