Język angielski „Starszacy” – kwiecień (tydzień 2, poniedziałek)

flaga Wielkiej Brytanii

12 kwietnia 2021

Temat: „What can you hear? – I know the story.” („Co słyszysz?” – znam opowiadanie.) + lekcja cyfrowa „English Play Box”

  • piosenka: „Hokey Pokey”
  • English Play Box 3: Rozdział 7 „Jedziemy w świat” Lekcja 6,7 – po zalogowaniu się, należy wybrać lekcje cyfrowe, Play Box 3, następnie rozdział 7 i lekcję 6,7 – lekcja 6: przypomnienie rymowanki „Wheels, wheels, on the road.”, dzieci słuchają Luishy i wybierają obrazek, o którym mówi, przypomnienie opowiadania: dzieci słuchają nagrania i przesuwają obrazki mówiąc co się na nich nie zgadza z treścia historyjki, dzieci kolorują pojazdy; lekcja 7: dzieci zaznaczają obrazek pokazujący jak się czują, powtórzenie piosenki „At the crossing”, dzieci łączą cienie z pojazdami, dzieci próbują rozpoznać pojazd na „zamazanym” obrazku.
  • piosenka: „Action Song”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

https://www.youtube.com/watch?v=UFCEHTIF1zY

2. English Paly Box 3: Rozdział 7 „Jedziemy w świat” Lekcja 6,7 -lekcja 6: przypomnienie rymowanki „Wheels, wheels, on the road.”, dzieci słuchają Luishy i wybierają obrazek, o którym mówi, przypomnienie opowiadania: dzieci słuchają nagrania i przesuwają obrazki mówiąc co się na nich nie zgadza z treścia historyjki, dzieci kolorują  pojazdy; lekcja 7: dzieci zaznaczają obrazek pokazujący jak się czują, powtórzenie piosenki „At the crossing”, dzieci łączą cienie z pojazdami, dzieci próbują rozpoznać pojazd na „zamazanym” obrazku.

3. Let’s sing and dance. (Zaspiewajmy i zatańczmy.)

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content