Język angielski „Starszacy” – kwiecień (tydzień 1, środa)

flaga Wielkiej Brytanii

7 kwietnia 2021

Temat: „At the crossing” (Na przejściu) + lekcja cyfrowa „English Play Box”

  • piosenka: „Driving my car”
  • wykonanie ćwiczeń: memory
  • English Play Box 3: Rozdział 7 „Jedziemy w świat” Lekcja 2 – po zalogowaniu się, należy wybrać lekcje cyfrowe, Play Box 3, następnie rozdział 7 i lekcję 2 – dzieci zgadują, którego pojazdu brakuje na obrazku, powtórzenie piosenki „At the crossing” („Na przejściu”), dzieci słuchają i wybierają obrazek z pojazdem, dzieci łączą punkty, żeby zgadnąć, czym Play Box jedzie do szkoły.
  • piosenka: „The Wheels On The Bus”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

2. Practise. (Poćwicz.)

3. English Paly Box 3: Rozdział 7 „Jedziemy w świat” Lekcja 2 – dzieci zgadują, którego pojazdu brakuje na obrazku, powtórzenie piosenki „At the crossing” („Na przejściu”), dzieci słuchają i wybierają obrazek z pojazdem, dzieci łączą punkty, żeby zgadnąć, czym Play Box jedzie do szkoły.

4. Listen to the song. (Posłuchaj piosenki.)

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content