Język angielski „Starszacy” – grudzień (tydzień 2)

flaga Wielkiej Brytanii

8 grudnia 2020

Temat: „Winter clothes – (zimowe ubrania)

  • piosenka: „White Christmas”
  • nauka słownictwa: zimowe ubrania
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, memory
  • piosenka: „Santa Where Are You?”
  • zabawa: „Hot potato”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing a song. (Zaśpiewaj piosenkę.)

2.Vocabulary – „Winter clothes” (Słownictwo – Zimowe ubrania)

3. Prectise. (Poćwicz.)

4. Play memory. (Zagraj w memory.)

5. A song. (Poisenka)

6. A circle game „Hot potato”

Dzieci, siedząc w kole, podają sobie piłkę i śpiewaj≤a piosenk≤ę „Hot potato”. Kto trzyma piłkę kiedy skończy się piosenka wykonuje polecenie „Put on your ..(np. hat)…” Jesli się pomyli wykonuje wcześniej ustalona „karę” np. '”ump five times.”(„Skocz pięć razy.”). Jesli wykona zadanie poprawnie, dostaje nalepkę.

*Dla urozmaicenia zmieniamy nazwy jedzenia w piosence np. hot spaghetti, hot banana

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Inne artykuły z tej kategorii:

WAKACYJNY BAL !

WAKACYJNY BAL !

Koniec roku pożegnamy nietypowo, bo – WAKACYJNYM BALEM, który odbył się 25 czerwca 2021r. W tym dniu obowiązują tylko wakacyjne stroje (okulary przeciwsłoneczne, czapki, kapelusze, stroje kąpielowe itp.) i oczywiście wakacyjny nastrój. Nie zabraknie słodkiego...

czytaj dalej
WYCIECZKA !

WYCIECZKA !

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian?Taką okazję mają teraz dzieci z grupy ZUCHÓW I STARSZAKÓW, które w dniu27.05.2021r. (tj. czwartek),pojadą na wycieczkę z okazji...

czytaj dalej
Skip to content