Język angielski „Starszacy” – grudzień (tydzień 2)

flaga Wielkiej Brytanii

2 grudnia 2021

Temat: „Winter clothes – (zimowe ubrania)

  • piosenka: „White Christmas”
  • nauka słownictwa: zimowe ubrania
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, memory
  • piosenka: „Santa Where Are You?”
  • zabawa: „Hot potato”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing a song. (Zaśpiewaj piosenkę.)

2.Vocabulary – „Winter clothes” (Słownictwo – Zimowe ubrania)

3. Prectise. (Poćwicz.)

4. Play memory. (Zagraj w memory.)

5. A song. (Poisenka)

6. A circle game „Hot potato”

Dzieci, siedząc w kole, podają sobie piłkę i śpiewaj≤a piosenk≤ę „Hot potato”. Kto trzyma piłkę kiedy skończy się piosenka wykonuje polecenie „Put on your ..(np. hat)…” Jesli się pomyli wykonuje wcześniej ustalona „karę” np. '”ump five times.”(„Skocz pięć razy.”). Jesli wykona zadanie poprawnie, dostaje nalepkę.

*Dla urozmaicenia zmieniamy nazwy jedzenia w piosence np. hot spaghetti, hot banana

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Inne artykuły z tej kategorii:

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy zbliża się do nas wielkimi krokami,.. Jednak, aby na ten bal się dostać, trzeba dwóm warunkom sprostać: być wesołym niesłychanie oraz piękne mieć przebranie 🙂 DZIEŃ BALU: 04 LUTY 2022 (PIĄTEK). Prosimy o przyniesienie darów stołu (kruchych...

czytaj dalej
CZARODZIEJSKI OŁÓWEK.

CZARODZIEJSKI OŁÓWEK.

Dnia 24 stycznia 2022 r. tj. poniedziałek STARSZACY wraz z ZUCHAMI udają się na wycieczkę do Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie na przedstawienie teatralne TEATRU WROCŁAWSKIEGO IN ART pt. "Czarodziejski ołówek". Przedstawienie rozpoczyna się o 10.10. Koszt...

czytaj dalej
Skip to content