Język angielski online – „Wielkanocny Zajączek”

zajączek z koszyczkiem z pisankami

9 kwietnia 2020

Temat: „Easter Bunny” (Wielkanocny Zajączek)

  • piosenka „Easter Basket”
  • słownictwo związane z Wielkanocą: „Easter Bunny” – Wielkanocny Zajączek
  • piosenka „The Way The Bunny Hops”
  • przypomnienie liczebników 1-10 i liczenie zajączków, pisanek i kurczaczków
  • piosenka „Ten Little Bunnies”
  • instrukcja rysowania Zajaczka Wielkanocnego
  • propozycja zabawy: „Loud and quiet”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO CHILDREN! – Witajcie Dzieci!

1.Sing the „Easter basket” song. (Zaśpiewajcie piosenkę „Wielkanocny koszyczek”.)

2. What is it? Look and listen. (Co to jest? Popatrz i posłuchaj)

wielkanocny zajączek z koszykiem pisanek
EASTER BUNNY

3. Can you do what bunnies do? Look, listen, sing and move like a bunny. (Czy potrafisz robić do co króliczki? Popatrz, posłuchaj, zaśpiewaj i ruszaj się jak króliczek.)

4. Easter counting. (Wielkanocne liczenie.)

Zadanie składa się z 10 kart przypominających liczebniki od 1 do 10 oraz 6 kart z pytaniami o ilość „How many…” i odpowiedziami na te pytania. Należy policzyć: króliczki, jajka i kurczaczki. Odpowiedź znajduje się na slajdzie po pytaniu. Nagrania włączają się automatycznie.

4. Listen, sing and count (Posłuchaj, zaśpiewaj i policz.)

6. Draw an Easter Bunny. (Narysuj Wielkanocnego Zajączka.)

7. Let’s play „Loud and quiet” (Pobawmy się w „Głośno i cicho”.)

Zabawa podobna do „ciepło/zimno”. Jedna osoba zamyka oczy a druga osoba chowa np. pluszowego króliczka. Pierwsza osoba otwiera oczy i zaczyna szukać zabawki. Druga osoba zamiast mówić „ciepło” lub „zimno”, wypowiada nazwę zabawki głośno – jeżeli szukający jest blisko odnalezienia przedmiotu, albo cicho – jeżeli szukający jest daleko. Jeśli chcemy poćwiczyć słownictwo związane z Wielkanocą możemy chować: Wielkanocnego Zajączka „Easter Bunny”, pisankę „Easter Egg” lub koszyczek „Easter basket”. Można w ten sposób bawić się równiez innymi zabawkami.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie – zaglądajcie regularnie.)

Inne artykuły z tej kategorii:

Halloween (1) – słowniczek

Halloween (1) – słowniczek

Słownictwo: pumpkin (dynia), witch (czarownica), ghost (duch), monster (potwór), black cat (czarny kot). PUMPKIN WITCH GHOST MONSTER BLACK CAT Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com

czytaj dalej
Autobus – słowniczek

Autobus – słowniczek

Słownictwo: bus (autobus), wheel (koła), door (drzwi), wipers (wycieraczki), horn (klakson), engine (silnik), bell (dzwonek). BUS WHEEL DOOR WIPERS HORN ENGINE BELL Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com Tło plik wektorowy utworzone przez cornecoba -...

czytaj dalej
Happy Easter 2021

Happy Easter 2021

Dear Kids and Parents, I would like to wish you Happy Easter, lots of presents from the Easter Bunny and lots of Easter Eggs in your Easter Baskets. If you want to see how children in Great Britain celebrate Easter, click the button below. Drogie Dzieci i Rodzice,...

czytaj dalej
Skip to content