Język angielski online – „Wielkanocny koszyczek”

kwi 8, 2020

kosz z tulipanami obok koszyszka z kolorowymi pisankami

Temat: „Easter basket” (Koszyk wielkanocny)

• piosenka „Spring Song”
  • słownictwo związane z wielkanocą: „Easter egg” – pisanka i „Easter basket” – koszyczek wielkanocny
  • przypomnienie nazw kolorów : memory kolorowe jajka
  • piosenka „Easter Basket”
  • wykonanie ćwiczeń: rozumienie ze słuchu
  • propozycja zabawy: „Who took the egg from the Easter basket?”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO CHILDREN! – Witajcie Dzieci!

1.Sing the „Spring” song. (Zaśpiewajcie piosenkę o wiośnie.)

„Spring” („New Treetops 2” OUP)

2. What is it? Look and listen. (Co to jest? Popatrz i posłuchaj)

koszyk z kolorowymi jajkami
EASTER BASKET
zielona pisanka w gwiazki
EASTER EGG

3. Easter eggs are colourful. Do you remember all the colours? (Pisanki są kolorowe. Czy pamiętasz wszystkie kolory?)

Practise. (Poćwicz)

4. Let’s play memory. (Zgrajmy w memory.)

4. Listen and sing. (Posłuchaj i zaśpiewaj.)

6. Put an egg into the basket. (Włóż jajko do koszyczka.)

Zadanie składa się z siedmiu kart. Na pierwszej karcie kliknij głośniczek i posłuchaj zdania „I’ve got a red egg in my basket’ (Mam czerwone jajko w koszyku). Myszką lub klawiaturą przenieś jajko do koszyczka wielkanocnego i sprawdź czy włożyłeś odpowiedni kolor (przycisk „Sprawdź”). Przejdź do następnych kart klikając kolejno kółka na dolnym pasku lub strzałki (pod obrazkiem). Nagranie na kolejnych slajdach uruchomi sie automatycznie.

7. Let’s play „Who took the egg from the Easter basket?” (Pobawmy się w „Kto wziął jajko z koszyczka?”)

Who took the egg from the Easter basket?

Zosia took the egg from the Easter basket.

Who me?

Yes, you!

Not me!

Then who?

W razie wątpliwości jak przeprowadzić zabawę można zerknąć na film na dysku google (plik mp4, rozmiar 18MB) https://drive.google.com/file/d/1uRvrykfhuF-Hhlvu9TewD2mLNlpFfIDC/view?usp=sharing

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie – zaglądajcie regularnie.)