Jajka na wesoło

kolorowe pisanki na mchu w wiklinowym koszyczku

9 kwietnia 2020

Hej Dzieci – co u Was słychać?

Ostatnio prosiliśmy kurkę o jajeczka. Czy macie już jajka w domu? Jeżeli tak, to zapraszam do zabawy!

Przygotujemy dzisiaj jajka na wesoło!

Potrzebne będą:

  • jajka,
  • rzodkiewka,
  • marchewka,
  • goździki,
  • szczypiorek.

Jajka należy ugotować na twardo i następnie je obrać ze skorupki. Potem powkładać plastry rzodkiewki, marchewki i zrobić ogonek ze szczypiorku. Można jeszcze zrobić kurczątko z plastrów pomarańczy lub mandarynki. Myślę, że takie wesołe smakołyki ozdobią Wasze stoły wielkanocne i będą Wam bardzo smakowały! Wesołej zabawy!

Pisanki, pisanki, z tęczy malowanki, przedziwne kolory, napisy i wzory. Poczekam cierpliwie i może zobaczę, w jakim kolorze będzie kurczaczek! Mały, żółty ptaszek, z jajka się wykluwa, zamiast piór ma puszek, więc jeszcze nie fruwa!

udekorowane jajka na talerzu z plastrami pomarańczy obłozone gałązkami kopru, w tle dwa porcelanowe zajączki i kwiaty

Inne artykuły z tej kategorii:

Język angielski  „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Język angielski „Pszczółki” – luty (tydzień 2,3)

Temat: 'Are you hungry?' (Czy jesteś głodny?) przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki 'Are you hungry?' wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, układanie obrazków w kolejności. (Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale...

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content