Happy Easter

Temat: „Happy Easter” (Wesołych Świąt Wielkanocnych)

• słownictwo związane z wielkanocnymi tradycjami
  • piosenka „Hot Cross Buns”
  • film o tradycjach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO CHILDREN! – Witajcie Dzieci!

1.Look, listen and repeat. (Popatrz, posłuchaj i powtórz)

2. Look, listen and sing. (Popatrz, posłuchaj i zaśpiewaj.) Hot Cross Buns to bułeczki jedzone na ciepło z masłem w Wielki Piątek.

4. Watch the film. (Obejrzyj film)

(Film dla starszych dzieci, ale młodsze dzieci z pewnościa też usłyszą zwroty i słowa, które już znają.)

Happy Easter! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie – zaglądajcie regularnie.)

Obrazki i audio:

freefoodphotos.com

ttsmp3.com

clker.com

pixabay.com

Halloween (1) – słowniczek

Słownictwo: pumpkin (dynia), witch (czarownica), ghost (duch), monster (potwór), black cat (czarny kot). PUMPKIN WITCH GHOST MONSTER BLACK CAT Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com