Gry z woreczkami

niebieskie i czerwone woreczki gimnastyczne

7 kwietnia 2020

Zarówno w komunikacji, jak i budowaniu relacji społecznych ważna jest naprzemienność oraz związana z nią umiejętność czekania: raz ty, raz ja. Aby nauczyć się tej trudnej sztuki w dialogu, trzeba najpierw opanować naprzemienność w działaniu. Dziecko uczy się jej w tej zabawie.

Co przygotować?

Woreczki z grochem, pudełko kartonowe lub inny pojemnik (np. miskę), wybrane przyrządy do przenoszenia woreczków: drewnianą łyżkę, szczypce, ściereczkę do naczyń.

Jak się bawić?

Zabawa polega na rzucaniu lub przenoszeniu woreczków do celu. Warto zacząć od naprzemiennego wrzucania woreczków do miski ustawionej około 0,5 metra od dziecka i rodzica siedzących na dywanie. Stopniowo rozwijamy zabawę w rzucanie do celu – zwiększamy odległość, stawiamy miskę na krześle. Zamiast rzucać, możemy przenosić woreczki na dłoni, na głowie, idąc na czworakach z woreczkiem na plecach lub za pomocą przyrządów takich, jak: duża drewniana łyżka, szczypce do grilla lub ogórków.

Mała zmiana

>Wprowadzamy przeliczanie, ile woreczków każdemu graczowi udało się wrzucić do celu (wyniki można zapisywać)

>Oznaczamy pojemniki ilością punktów, które można zdobyć, trafiając do danego pojemnika – zapisujemy punkty i sprawdzamy, kto wygrał

Tę zabawę wykonujemy naprzemiennie. Raz rodzic, raz dziecko rzuca lub przenosi woreczek.

Pozdrawiam – miłego dnia!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content