Gry z klamerkami

kolorowe klamerki

26 marca 2020

Zabawa z klamerkami jest krótka i nie nuży dziecka. Usprawnia motorykę małą, ćwicząc chwyt pęsetkowy. Możemy także przez zabawę uczyć dziecko reguł gry. Kolorowe klamerki pozwalają ćwiczyć z dziećmi znajomość kolorów.

Co przygotować?

Po cztery klamerki do bielizny w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim, pudełko z oklejonymi ściankami w tych samych kolorach, worek (zwykły z materiału) lub poszewkę na jaśka.

Jak się bawić?

Do worka wrzucamy klamerki, na stole ustawiamy pudełko. Na zmianę losujemy klamerki i przypinamy do ścianki w takim samym kolorze. W każdej kolejnej zabawie możemy dołączyć nowy element – proste ćwiczenie zmienia się w ciekawą grę z regułami.

Mała zmiana

>Rzucamy kostką – przypinamy odpowiednią ilość klamerek

>Na stole układamy papierowe talerzyki, każdy ma na środku przyklejone kółko w innym kolorze. Zadaniem osoby, która losuje klamerkę, jest wybrać odpowiedni talerzyk.

>W worku znajdują się klamerki tylko w dwóch kolorach. Osoby biorące udział w zabawie mają po jednym talerzyku. Losują na zmianę klamerki i sprawdzają, czy pasują one do talerzyka, czy nie. Jeżeli tak – przypinają, jeżeli nie – odkładają do worka. Wygrywa osoba, która pierwsza przypnie do swojego talerzyka wszystkie klamerki.

>Klamerki rozwieszamy na sznurku, a z worka losujemy kolorowe kartki. Przynosimy i wrzucamy do pudełka klamerki w danym kolorze.

W tej zabawie ważne jest naprzemienne losowanie. Ważne jednak, aby w tej prostej zabawie uzyskać umiejętność czekania na swoją kolej.

UDANEJ ZABAWY!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content