Gra w kapsle

20 stycznia 2022

Zapraszam Was wraz z całą rodziną do gry „W kapsle”

Potrzebne przedmioty: kapsle (mogą być monety lub żetony)

Przygotowanie:

Jeżeli z dzieckiem gra jedna osoba, to usiądźcie naprzeciw siebie. Jeśli bawicie się rodzinnie, wszyscy siadają wokół okrągłego stołu.

Jak się bawić?

Każdy dostaje po jednym kapslu. Dziecku należy pokazać, jak przemieszczać kapsle po stole, pstrykając w nie palcem wskazującym lub jedną stroną kciuka. Można też popychać je samym palcem wskazującym lub jedną stroną kciuka. Wszystkie metody są dozwolone.

Jeśli w grze uczestniczą dwie osoby, siedzą naprzeciw siebie i próbują tak pokierować swoimi kapslami, żeby się zderzyły. W zabawie grupowej wszyscy przesuwają kapsle w kierunku środka stołu w tym samym celu.

Odmiany zabawy:

  • Ustaw dwa przedmioty, na przykład dwa kubki lub dwa inne kapsle, w niewielkiej odległości od graczy. Będą im służyć za bramkę. Zadaniem graczy jest strzelenie gola kapslem. Stopniowo zmniejszaj odległość między „słupkami” bramki, żeby utrudnić dziecku zadanie.
  • Ułóż linię z kapsli. Niech dziecko spróbuje pstryknąć palcami w każdy kapsel i w ten sposób zmienić ich położenie.
  • Jeżeli bawicie się monetami, pokaż dziecku, jak postawić je na krawędzi, żeby zaczęły się toczyć. Próbujcie jak najdłużej wprawiać je w ruch, aż się przewrócą.

Taka zabawa jest treningiem dla małych mięśni dłoni. Dziecko uczy się, jak je kontrolować, by osiągnąć zamierzony cel.

Przyjemnej zabawy!

W związku z nadchodzącym DNIEM BABCI I DZIADKA zapraszam do utrwalania wierszyka z dnia wczorajszego.

Inne artykuły z tej kategorii:

„Góra Grosza” – podsumowanie akcji

„Góra Grosza” – podsumowanie akcji

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Góra Grosza" organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Akcja rozpoczęła się 2 listopada 2021 r. Od tego dnia w szatni naszego przedszkola stanęła specjalna skarbonka, do której można było wrzucać...

czytaj dalej
Śniadanie wielkanocne

Śniadanie wielkanocne

W środę 13 kwietnia odbyło się uroczyste Śniadanie wielkanocne. W tym dniu zjedliśmy śniadanie przy wspólnym stole. Były jajka, szynka, no i oczywiście Wielkanocny Baranek. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze\.

czytaj dalej
Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

21 marca powitaliśmy wiosnę. Zabraliśmy przygotowaną wcześniej Marzannę i poszliśmy na Rynek, gdzie odbyło się powitanie wiosny: były zabawy, śpiew, bańki mydlane. Marzanny zostały utopione w przygotowanym przez strażaków basenie. Dzieci miały też możliwość wejścia do...

czytaj dalej
Skip to content