Gimnastyka TAK i NIE

6 kwietnia 2020

Dzisiaj zapraszam do ćwiczeń ruchowych połączonych z rozpoznawaniem wyrazów „TAK, NIE”.

Zabawy ruchowe mogą rozwijać jednocześnie sprawność fizyczną i zdolności poznawcze. W tej zabawie dziecko uczy się przestrzegać dwóch zasad równocześnie.

Co przygotować?

Kartki z napisanymi wyrazami TAK i NIE

Jak się bawić?

Siadamy naprzeciwko dziecka. Wyjaśniamy dziecku znaczenie słów TAK i NIE. Kładziemy przed sobą etykietę TAK lub NIE i pokazujemy ruch (ćwiczenie do wykonania). Jeśli dorosły pokazuje ruch i leży przed nim napis TAK – dziecko naśladuje ten ruch. Jeśli dorosły pokazuje ruch, a przed nim leży etykieta NIE – dziecko musi powstrzymać się od naśladowania.

Mała zmiana

>Zapraszamy do gry więcej osób

>Zamieniamy się rolami

Podczas tej zabawy dziecko uczy się powstrzymywać automatyczne reakcje. Rozwija umiejętności kontrolowania swojego zachowania.

Więc do dzieła – udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content