Edukacja regionalna – „W górniczej kopalni”

wagonik z węglem z bibuły

5 grudnia 2021

 W ubiegłym tygodniu dzieci z naszej grupy poznawały pracę górnika, dowiedziały się, jak powstał węgiel, wzbogaciły swoją wiedzę na temat pracy w kopalni oraz zwyczajów Barbórkowego święta górniczego. Stworzyliśmy kącik tematyczny, w którym znalazły się m.in. różne rodzaje węgla. Dzieci uczyły się współdziałania w parach podczas zabawy „kodowanie na dywanie”. Wzbogacały zasób słownictwa związanego z realizowaną tematyką. Rozwiązywały multimedialny quiz, ćwiczyły spostrzegawczość podczas wskazywania różnic pomiędzy dwoma obrazkami. Przeniosły się w świat bajki, w której Bolek i Lolek odkrywali zakątki kopalni. Poznali Skarbnika oraz mieli okazję poczuć się jak prawdziwi artyści grający w górniczej orkiestrze. Przygotowywali się do spotkania z górnikami i ślązaczką ćwicząc śpiewy i tańce. Realizowana tematyka stała się również inspiracją do wykonania prac plastycznych. Jedną z nich było malowanie węglem rysunkowym, tworzenie węgla z bibuły i wypełnianie nim wagoników. To był tydzień ciężkiej pracy dla naszych maluszków.

Inne artykuły z tej kategorii:

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia 2022 r. (piątek) odbędzie się w naszej grupie nagranie programu artystycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu były ubrane w odświętny strój.

czytaj dalej
Świąteczny czas…

Świąteczny czas…

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta, którym towarzyszy zawsze niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Dnia 22 grudnia w naszej grupie odbyła się wigilia. Również z tej okazji nasze kochane maluszki...

czytaj dalej
Skip to content