kwi 24, 2024

Dnia 22.04 grupa Pszczółek świętowała Dzień Ziemi. Pszczółki na zajęciach dowiedziały się jak trzeba dbać i chronić planetę. Przedszkolaki miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Dzieci dowiedziały się również kim jest Ekolog i czym jest ekologia. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę oraz quizy i zagadki. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne pracę plastyczne. Pszczółki za tak szeroką wiedzę na temat dbania o naszą planetę otrzymały medal Przyjaciela Ziemi. Zaplanowane mieliśmy również wspólne sadzenie drzewka lecz pogoda nam na to nie pozwoliła, przełożyliśmy sadzenie na cieplejszy dzień. Dzień Ziemi miał na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety.