DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

lis 5, 2020

Dnia 5 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach i fragmentach piosenek. Prezentowały swoje przebrania oraz układały puzzle. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W nagrodę ZUCHY wybrały się do przedszkolnego „kina” na seans bajkowy z popcornem. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Przeniesienie przedszkolaków w świat bajek sprawiło im wiele radości i niezapomnianych przeżyć…

Skip to content