Dzień pizzy.

sty 17, 2022

Dnia 17 stycznia 2022r. STARSZACY zamieniły salę na prawdziwą włoską pizzerię, chcą stworzyć swoją własną pizze. W naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy.  Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi, jakie składniki są potrzebne do jej przyrządzenia oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza. Dziękujemy bardzo Pani Agacie Musioł za zrobienie i ufundowanie ciasta oraz sosów.