Dzień pizzy.

lut 9, 2021

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego MIĘDZYNARODOWYM DNIEM PIZZY urządziliśmy wspólnie z ZUCHAMI swoją własną pizzerię. W naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy.  Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi, jakie składniki są potrzebne do jej przyrządzenia oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza. Dziękujemy bardzo Pani Agacie Musioł za zrobienie i ufundowanie ciasta oraz sosów.

Skip to content