Dzień Marchewki.

paź 21, 2020

„Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy.”

Dzień 22.10.2020 r. był dniem wyjątkowym – pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu ZUCHY przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten bardzo zdrowy dzień pomarańczowy wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewko-jabłkowego soku, który ZUCHY sami zrobili, a także degustacją marchewkowego ciasta, które zrobili dla nas STARSZACY. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili ! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Skip to content