DZIEŃ JABŁKA.

paź 20, 2021

W dniu 20.10.2021r. (tj. środa) w grupie STARSZAKÓW odbyło się ŚWIĘTO JABŁKA. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na czerwono. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się, bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek. Starszacy chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, zagadki, memory, zabawy drużynowe i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Podsumowanie dnia było wyjątkowe – smakowanie jabłuszek z różnych odmian, opowiadanie o ich smakach oraz robienie pysznego soku jabłkowego. Na koniec, pod okiem nauczyciela dzieci przygotowywały jabłecznik. Okazało się, że deser bardzo przypadł do gustu naszym przedszkolakom !