DZIEŃ GÓRNIKA.

gru 4, 2023

4 grudnia 2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Górnika. Z tej okazji  gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanego Górnika Pana Ireneusza oraz Panią Irenkę ubraną w piękny śląski strój. Nasza grupa, wraz z grupą Pszczółek, zaprezentowały piosenkę „Idzie górnik” oraz wyrecytowały wiersz Cz. Janczarskiego pt. ”Czapka górnicza”. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w stroju galowym, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Pan Ireneusz wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które goście chętnie odpowiadali. Pani również opowiedział o swoim stroju, jego elementach oraz zagrała dla przedszkolaków na akordeonie. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały Panu Górnikowi oraz Pani Irence za miłe spotkanie oraz wręczyły prezenty. Spotkanie zakończyłyśmy pamiątkowym zdjęciem. Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas!

Skip to content