Dzień Górnika

9 stycznia 2022

Jak tradycja nakazuje dnia 4 grudnia na naszej Śląskiej Ziemi hucznie. Z tej okazji nasze Przedszkole odwiedzili właśnie górnicy i tradycyjnie ubrana pani ślązaczka. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na temat pracy w kopalni i życia w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Poznać śląskie zwyczaje, części garderoby śląskiego stroju i górniczego munduru. Dzieci mogły zadać nurtujące je pytania.

Inne artykuły z tej kategorii:

Dzień Pizzy

Dzień Pizzy

W dniu 17 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Pizzy. Będziemy w tym dniu w naszej grupie wypiekać pyszne aromatyczne pizze.

czytaj dalej
Wigilijka

Wigilijka

22 grudnia pełni oczekiwań na Święta zasiedliśmy do uroczyście udekorowanego stołu i zjedliśmy uroczysty obiad. Wigilijka składała się z tradycyjnych potraw: barszczyku, kapusty, rybki i makówek. Wspólne kolędowanie uświetniło uroczystość.

czytaj dalej
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Była to okazja do zaprezentowania swojej kochanej przytulanki. Kreatywność dzieci była zaskakująca. Odwiedzili nas poza misiami pluszowe węże, żółwie i inne pluszowe stworzenia. Zabawa była fantastyczna.

czytaj dalej
Skip to content