DZIEŃ GÓRNIKA.

2 grudnia 2021

2 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Górnika. Z tej okazji  gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanego Górnika pana Ireneusza, Górnika pracującego czynnie w kopalni Pana Mirka oraz Panią Teresę ubraną w piękny śląski strój. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnicy przybyli do nas w stroju galowym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej,  odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Pan Ireneusz wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które goście chętnie odpowiadali. Pani również opowiedział o swoim stroju oraz jego elementach. Ale także o życiu kobiet dawniej. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały Panom Górnikom oraz Pani Teresie za miłe spotkanie, zaśpiewały piosenki, zatańczyły tańce oraz wręczyły prezenty. Spotkanie zakończyłyśmy pamiątkowym zdjęciem. Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas!

Inne artykuły z tej kategorii:

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy zbliża się do nas wielkimi krokami,.. Jednak, aby na ten bal się dostać, trzeba dwóm warunkom sprostać: być wesołym niesłychanie oraz piękne mieć przebranie 🙂 DZIEŃ BALU: 04 LUTY 2022 (PIĄTEK). Prosimy o przyniesienie darów stołu (kruchych...

czytaj dalej
CZARODZIEJSKI OŁÓWEK.

CZARODZIEJSKI OŁÓWEK.

Dnia 24 stycznia 2022 r. tj. poniedziałek STARSZACY wraz z ZUCHAMI udają się na wycieczkę do Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie na przedstawienie teatralne TEATRU WROCŁAWSKIEGO IN ART pt. "Czarodziejski ołówek". Przedstawienie rozpoczyna się o 10.10. Koszt...

czytaj dalej
Skip to content