Dzień dyni – relacja z wydarzenia

lis 8, 2021

dzieci ustawione na tle z napisem dzien dyni, kilkoro dzieci trzyma w rękach dynię.

Dnia 5 listopada 2021 r. w naszej grupie odbył się dzień dyni. Przedszkolacy, aby wejść do dyniowej krainy musieli odnaleźć ukryty list, w którym znajdowały się wskazówki do dalszej zabawy. Dzieci pokonały dyniowy tunel i dostały się do skarbu, który odkryły wypowiadając magiczne zaklęcie. Przedszkolacy poznali cechy charakterystyczne dyni (smak, kształt, kolor, ciężkość, zapach) dowiedzieli się co możemy zrobić z dyni, dokonywali klasyfikacji, wykonywali ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zabaw w kole oraz dyniowych kręgli. Podsumowaniem zabaw było sporządzenie soku przez dzieci i jego degustacja. Każdy uczestnik otrzymał odznakę udziału w tym wyjątkowym dniu. Dzieciom wykonano pamiątkowe zdjęcia w dyniowej foto-budce. To był dzień pełen wrażeń!!!


rbt



Yoast SEO

Przełącz panel: Yoast SEO