Dzień Babci i Dziadka w grupie „Motylki”.

sty 21, 2021

Wycięta z papieru głowa babc z białymi włosami i kwiatami we włosach orazi dziadka z białymi włosami i wąsami oraz muszką.

Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie, w tym roku nie możemy zaprosić Was do Przedszkola, aby złożyć Wam życzenia, zaśpiewać piosenki i recytować wiersze. Możemy, jednak przesłać Wam, za pośrednictwem internetu, nasze najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia i pociechy z wnuków.

Mamy również przyjemność zaprezentować program artystyczny, który Dzieci przygotowały z okazji Waszego Święta. Zapraszamy do obejrzenia filmów i galerii zdjęć.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Transkrypcja nagrania: Dzisiaj w przedszkolu nie lada gratka, bo obchodzimy święto Babci oraz święto Dziadka. Wszystkie Wnuki serdecznie witają i na występ zapraszają. [Dzieci recytują wiersz] Babciu, Dziadku co ci dam? Jedno serce, które mam. A w tym sercu rózy kwiat, Babciu, Dziaku żyj sto lat!.

Transkrypcja nagrania: [Dzieci śpiewają piosenkę] Ja mam dziadka, ty masz dziadka, każdy z nas go ma, ale który jest najlepszy już ustalić czas. Kłócili się jak koguty na szabelki i na druty, kto lepszego ma, kto lepszego ma? Kłótnia im niewiele dała, jasne stało się, dziadek zawsze jest najlepszy, każdy o tym wie. Ręce więc na zgodę dali i wesoło zaśpiewali: dziadku żyj sto lat, dziadku żyj sto lat!

Transkrypcja nagrania: [Dzieci śpiewają piosenkę] Kto bajki opowiada, kto często z nami jest. Do snu długo układa,
Zaśpiewa jeśli chcesz. Nasza Babcia serce ma. Takie duże ,że aż dwa. Zawsze ono przy nas jest, przecież o tym wiesz.Cierpliwie wytłumaczy, gdy nie rozumiesz że, Sześć dodać trzy i jeden , to dziesięć równa się. A gdy nasi rodzice znów muszą z domu wyjść. To pewnie nasza babcia powinna zaraz przyjść.

Transkrypcja nagrania: [Dzieci śpiewają piosenkę] Babciu, droga babciu, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my?
My tupiemy – tup, tup, tup, teraz babciu Ty to zrób! Babciu, droga babciu, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my?
My skaczemy – raz, dwa, trzy, teraz babciu podskocz Ty! Babciu, droga Babciu, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my? My klaszczemy – raz, dwa, trzy, teraz dziadku zrób to Ty!

Skip to content