Dogoterapia

mar 10, 2023

Dziewczynka głaszcze pieska.

Dzieci z grupy „Krasnale” systematycznie uczestniczą w zajęciach Dogoterapii. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na Lili – psa rasy Flat coated retriever. Zajęcia sprawiają dzieciom wiele radości. Dogoterapia jest jedną z najpopularniejszych form terapii z udziałem zwierząt. Polega ona na włączeniu odpowiednio szkolonego psa w proces rehabilitacji lub leczenia, zarówno dzieci, jak również osób dorosłych cierpiących z powodu różnorodnych problemów. Pies odgrywa tutaj rolę niezastąpionego pomocnika, który wspomaga ludzkiego terapeutę w pracy, jednocześnie ułatwia także osiąganie zamierzonych efektów terapii. Dogoterapia bazuje na więzi, tworzącej się między pacjentem, a psem. Wykorzystuje wielokierunkowe oddziaływanie czworonogów na ludzi.