Czytam i rysuję

chmura i deszcz

27 marca 2020

Rysowanie obrazka do wcześniej przeczytanego tekstu.

„Jak wędrują krople deszczu” Dorota Kossakowska

Krople wody spokojnie pływają w oceanach, morzach, rzekach i jeziorach. Kiedy robi się ciepło, krople rozpoczynają swoją wędrówkę. Mocno grzejące promienie słoneczne powodują, że woda przemienia się w parę wodną i przedostaje się do atmosfery. Wysoko, połączona para wodna tworzy chmury. Na tych chmurach skraplająca się para wodna wędruje nad ziemią. Jest to czas, kiedy krople wody rosną i stają się coraz cięższe. Aż przychodzi taki moment, gdy krople spadają na ziemię w postaci deszczu. Kiedy jest mróz krople zmieniają się w płatki śniegu. Mogą też zmienić się w grad. Krople wody, które spadają na ziemię wsiąkają w nią. Przeciskają się różnymi szczelinami. Jeżeli wody jest dużo, mogą utworzyć się strumienie, które wypłyną na powierzchnię ziemi w postaci źródła. Spływające z gór strumienie tworzą rzekę, która wpada do morza. A kiedy przygrzeje słońce, krople znowu rozpoczną swoją wędrówkę.

Narysujcie, proszę, któryś z etapów wędrówki wody.

Zuszki, trzymajcie się ciepło, pozdrawiam Was i mocno ściskam. Życzę wszystkim zdrówka i dobrych humorów. Do zobaczenia. Pani Asia

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content