Ćwiczenia z wykorzystaniem woreczka lub chusteczki.

9 kwietnia 2021

  • Marsz po kole woreczkiem, dziecko daje woreczek na głowę i idzie z nim starając się, by nie spadł na podłogę.
  • „Bocian” – zabawa z elementami równowagi, dziecko kładzie woreczek raz na prawym, raz na lewym kolanie, ręce-ramiona w bok z utrzymaniem równowagi.
  • „Piesek” – zabawa na czworakach, dziecko wkłada woreczek pod kolano, opiera dłonie o podłogę, poruszając się skacząc na jednej nodze
  • „Broda” – dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym, woreczek trzymaj pod brodą, wyrzucając woreczek robiąc skłon w przód nie odrywając pośladków od podłogi.
  • „Hop do góry” – dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym, podrzuca woreczek do góry jedną ręką i łapie go drugą – powtarzamy ćwiczenia kilkakrotnie.
  • „Mostek” – dziecko wykonuje leżenie tyłem, woreczek trzyma w jednej ręce, unosi pośladki i przesuwa woreczek do drugiej reki, opuszczając pośladki.
  • „Pomyśl i zrób” – dziecko otrzymuje polecenie i wymyśla sposób jego wykonania, np. na podłodze ma znaleźć się: 1 noga i woreczek, 2 nogi i ręka, 2 ręce i 1 noga itp.
  • „Balonik” – dziecko wykonuje leżenie tyłem, woreczek kładzie na brzuchu. Wykonuje wdech nosem, aby woreczek uniósł się w górę i wydech ustami, by woreczek opadł.
  • „Marsz po kole” – nogi wysoko, ręce swobodnie, palce rąk złączone, z uśmiechem na twarzy.

Wyostrzcie słuch, bo teraz będzie czas na pogodowe zagadki

– Waszym zadaniem będzie rozpoznawanie odgłosów pewnych zjawisk atmosferycznych i nazwanie usłyszanych dźwięków:

 http://scholaris.pl/resources/run/id/49343

 Mamy nadzieję, że wszystkim się udało . Spróbujcie teraz odtworzyć podane zjawiska atmosferyczne za pomocą odpowiednich wyrazów dźwiękonaśladowczych: „kap”, „chlap”, „fiu”, „wiu”, „łup”, „skrzyp”, „pac”, „puk” itp.

Inne artykuły z tej kategorii:

Zakończenie roku

Zakończenie roku

Dnia 23.06.2021 w grupie Pszczółek odbyło się zakończenie roku połączone z Dniem Taty. Były piękne występy a po nich słodki poczęstunek z malutką niespodzianką w postaci lodów. Na zakończenie Pszczółki otrzymały upominiki i dyplomy. Był to piękny i radosny dzień....

czytaj dalej
Piątkowe odwiedziny

Piątkowe odwiedziny

Dziś nasze Pszczółki odwiedziła Pani Madzia z pieskiem Lili. Pani Madzia opowiedziała nam tajiniki życia piesków oraz jak trzeba pielęgnować i opiekować się pieskiem. Każda Pszczółka miala okazję przejść po mostku i dać Lili smakołyk. Na sam koniec dostalismy prezent...

czytaj dalej
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do TCK na film pt.,, Co w duszy gra". Wyjście do kina było niespodzianką dla dzieci. Niespodzianka udała sie w 100%.

czytaj dalej
Skip to content