Ćwiczenia ruchowe

31 marca 2020

Pomimo pozostania w domu zachęcamy do zadbania o dostateczną ilość codziennej aktywności ruchowej.

„Marcowy tydzień” – masażyk Agnieszki Olędzkiej.

Dzieci wykonują masażyk na plecach rodziców lub rodzeństwa.

W poniedziałek piękne słonko. A we wtorek pada deszcz. W środę wieje wietrzyk. W czwartek prószy śnieg. W piątek zawierucha. Wicher gna w sobotę. Niedziela będzie słoneczna,więc na spacer mam ochotę.

Ćw 1. Kwiaty rosną – kwiaty więdną” – zabawa z elementem wyprostnym.

Dzieci naśladują kwiaty. na hasło „kwiaty rosną” – wspinają się na palcach, ręce wyciągają w górę. na hasło „kwiaty więdną” – wykonują przysiad, głowę chowają między kolana.

Ćw 2. Ćwiczenie z elementem podskoku.

Dzieci skaczą po pokoju jak żabki, gdy rodzic lub rodzeństwo powie hasło „bocian idzie” nieruchomieją, jeśli ich ciało się poruszy zamieniacie się rolami, jeśli nie bocian odchodzi a dziecko skacze dalej.

Ćw 3. Ćwiczenie z elementem równowagi.

Dzieci są bocianami, chodzą po łące wysoko unosząc kolana. Na klaśnięcie przez rodzica zatrzymują się, stają na jednej nodze, wystawiają dłonie przed siebie, rytmicznie poruszając nimi jak dziobem powtarzając „Kle, kle, kle żabki mi się chce”.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content